Regulile la baschet
Salutare mă numesc Vlad și eu acum o să vă explic care sunt regurile la baschet.
1. Pași acestă regulă se aplică când mergi cu mingea mai mult de 2 pași fără să faci dribling și dupăia mingea se duce la adversari.
2. Fault acestă regulă se aplică cum ar fi îi dai peste mână dacă îl împingi dacă îl ți și asta se pune ca fault sunt multe modalități să dai fault și dacă dai fault când adversarul aruncă el sunt două lovituri libere.
3. Dublu este o regulă care se întâmplă cam des această regulă se aplică când faci dribling cu două mâine sau când faci dribling nu ai voie să iei mingea în mână și dupăia faci dribling iară asta se pune ca dublu.
Aici aveți un videoclip ca să înțelegeți mai bine totul.
Comentarii
Trimiteți un comentariu